м.Ів.-Франківськ, вул.Юності 33,вул.Незалежності 44
avtoshkola.verdant@gmail.com
+38 (067) 340 40 59
Meню

Івано-Франківськ, вул. Юності, 33

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44

+38 (067) 340 40 59, +38 (099) 077 41 61

автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдвяними святами
Закрити
Проводимо навчання водіїв категорії "В", "С" і перепідготовку водіїв категорій "С1", "С", "D1", "D", "ВЕ", "С1Е", "СЕ"     Увага : Акційна знижка : "Навчаєшся сам і привів друга - отримай знижку 5% .  Ветеранам АТО - знижка 10 %"  

Як захиститися від автозловмисників

Закрити
автошкола Вердант : Як захиститися від автозловмисників

Досвідчені водії знають, що на дорозі може трапитися різне, в тому числі зустріч з автозловмисниками а саме так звана "автопідстава" і потрібно вміти протистояти тим, хто намагається отримати з вас гроші незаконним шляхом.

Поширені способи автопідстав

1 Гальмування без стоп-сигналу - мабуть, це самий нахабний спосіб автопідстави. Суть його в наступному. Їде попереду машина і робить раптове різке гальмування. При цьому її стоп-сигнали не спрацьовують. Водій наступного ззаді автомобіля навряд чи встигне відреагувати, особливо якщо він відволікся. В результаті відбувається дуже неприємне для нього ДТП - адже він не дотримувався дистанції, а про необхідність цього ясно говориться в ПДР.
Зловмисник що їде в передньому автомобілі відключає стоп-сигнал, щоб не залишити шансів своїй жертві - відключення він робить за допомогою спеціально обладнаної для цього кнопки або магнітного геркона. Відновити працездатність сигналу після цього буде досить просто. Звичайно, таке зіткнення може відбутися і без злого умислу, але якщо водій переднього автомобіля наполегливо відмовляється викликати поліцію, швидше за все, ви стали жертвою шахраїв.


2 Привіт з «дев'яностих» - цей метод широко застосовувався бандитами в дев'яності роки, але і сьогодні ще можна зіткнутися з такою підставою. Автозловмисники заздалегідь готують на своєму автомобілі (як правило, це дорога іномарка) незначне ушкодження. З ним вони виїжджають на трасу в пошуках жертви. Потім вибирається зручний момент, і в обрану машину кидається якийсь предмет - наприклад, заповнена водою пластикова пляшка. Робиться це для того, щоб імітувати удар.
Після цього шахраї наздоганяють жертву і наполегливо пропонують їй зупинитися. Коли водій виходить з машини, його відразу ж оточують кілька людей, а ще один в цей час непомітно тре бік його машини наждачкою. Потім зловмисники будуть тикати в це місце і показувати пошкодження на їх автомобілі, даючи зрозуміти, що мала місце аварія, за яку доведеться заплатити. Як правило, поводяться вони вкрай безцеремонно і постійно вдаються до погроз. Ну і, звичайно ж, вони відмовляються викликати поліцію.


3 "Поступися дорогою" - суть цього шахрайства на дорозі в тому, що шахрай всіма способами показує, що він дуже поспішає. Обраній жертві, яка рухається в крайній лівій смузі, він пропонує дати йому дорогу. При цьому він використовує жести, звукові сигнали і фари. Як правило, люди поступаються дорогою, адже вони думають, що людина дійсно сильно поспішає.
Щоб дати проїхати сигналять автомобілю, жертва починає перебудовуватися в правий ряд. При цьому «мертва зона», як правило, залишається поза увагою. Ось тут-то і з'являється ще одна машина, на кузов якої заздалегідь були нанесені ушкодження. Відбувається зіткнення, і шахрай починає стверджувати, що він був підрізаний. А ось автомобіль що «поспішає» зникає.


Як дати відсіч - з технічних засобів використовувати відеореєстратори. Найголовніше в цих ситуаціях - зберігати спокій і не йти на поводу у шахраїв. Потрібно твердо стояти на своєму і давати шахраям зрозуміти, що вони нарвалися не на того.
Якщо ваші опоненти наполегливо відмовляються викликати поліцію, а пропонують вирішити питання «мирним шляхом», перед вами точно автозловмисники, і тут єдине вірне рішення - виклик поліції. При цьому виклик поліції необхідно зробити саме зі свого телефону. Не забуваємо виставити аварійні знаки.
Шахраї можуть запропонувати послуги своїх «страховиків» і «даішників», пропонуючи вам поспілкуватися з ними по телефону. Робити цього не варто, адже ви сто відсотків будете спілкуватися з підставними особами, які обов'язково будуть відстоювати інтереси «потерпілого». Вам можуть показувати різноманітні «корочки» - ви ж просто беріть в руки телефон і набирайте номер поліції.

Поділитися у соціальних мережах

>