м.Ів.-Франківськ, вул.Юності 33,вул.Незалежності 44
avtoshkola.verdant@gmail.com
+38 (067) 340 40 59
Meню

Івано-Франківськ, вул. Юності, 33

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44

+38 (067) 340 40 59, +38 (099) 077 41 61

автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдвяними святами
Закрити
Проводимо навчання водіїв категорії "В", "С" і перепідготовку водіїв категорій "С1", "С", "D1", "D", "ВЕ", "С1Е", "СЕ"     Увага : Акційна знижка : "Навчаєшся сам і привів друга - отримай знижку 5% .  Ветеранам АТО - знижка 10 %"  

Поради при купівлі вживаного авто

Закрити
автошкола Вердант
Поради при купівлі вживаного авто

Купити старий автомобіль - завдання не з простих. І чим більше варіантів вам пропонують, тим складнішим буде вибір. Щоб не заплутатися ще на етапі перегляду оголошень і не зробити помилкову покупку, заздалегідь визначте для себе всі вимоги до авто і підійдіть до питання вибору системно.

Правила та етапи вибору вживаного авто

Перегляд оголошень

Не варто вірити всьому що пишуть продавці в своїх оголошеннях, адже їх метою є швидкий та вигідний - для них, продаж. Також не варто обманюватися із докладним описом автомобіля, адже чим більше власник нахвалює позитивні сторони свого авто, тим більша ймовірність того, що він намагається відвести вашу увагу від недоліків машини. Фотографії тільки здалеку, тільки в одному ракурсі, або ж фотографії не свіжовимитої машини вже є сигналом тривоги. Якщо оголошення вас зацікавило і ви вирішили подзвонити власникові, то перед тим як домовитися про огляд, задавайте більше питань. Уточніть рік випуску авто, його пробіг, наявність навіть дрібних вад, запитайте, чи проводилося технічне обслуговування, чи здійснювався ремонт деталей, чи була заміна витратних матеріалів. Навіть якщо в оголошенні є інформація з цих питань - все одно питайте. У разі якщо власник авто прикрасив ситуацію в описі авто, по телефону більш ймовірно він дасть вам правдиву відповідь.

Перевірка кузова

Найдорожчим є ремонт саме цієї частини автомобіля. Тому слід ретельно перевірити його на пошкодження. Неякісне фарбування, сліди корозії, великі зазори між деталями - все це вказує на несумлінне використання і обслуговування машини або ж її відновлення після серйозної ДТП. Термін служби такого транспортного засобу буде значно знижений. Певна кількість незначних пошкоджень є нормальним для авто, яким щодня користувалися протягом багатьох років. А ось якщо перед вами десятирічне авто з ідеальним фарбуванням - значить воно або недавно відновлено після ДТП, або власник просто намагається приховати значні пошкодження.

Перевірка керма і перемикача коробки передач

З цими елементами водій безпосередньо контактує щодня, тому вони сильніше інших можуть видати реальне зношування машини. Якщо їх замінили перед продажем авто - цілком можливо що пробіг вказано невірно. До речі, це правило стосується також накладок педалей і водійського сидіння. Їхнє зношування або недавня заміна видасть наскільки активно насправді використовувався автомобіль.

Пробіг

Це дуже важливий показник, але саме його нерідко і підробляють. Сучасна комп'ютерна діагностика дозволяє дізнатися реальний пробіг машини, навіть якщо показники одометра скручені. Якщо ж продавець не бажає їхати на СТО для здійснення перевірки - варто задуматися про пошук іншого варіанту.

Перевірка двигуна

Навіть якщо ви не є фахівцем автотехніки, деякі проблеми ви все ж зможете знайти, якщо знати де і як їх шукати. В першу чергу дивіться на чистоту двигуна. Якщо перед тим, як показувати вам авто, його ретельно вимили - швидше за все від вас намагаються приховати дефекти такі, як витік масла. Далі, при працюючому двигуні обережно підніміть масляний щуп і злегка відкрутіть кришку маслозаливної горловини. Після виконаної маніпуляції заливна кришка повинна втягуватися на своє місце, а через отвір для щупа не повинна виходити велика кількість картерних газів.

Огляд знизу

Для цього буде потрібно звернутися на станцію техобслуговування. Знизу будуть видні витоки із двигуна, якщо такі мають місце, і зношеність вихлопної системи та підвіски. Також буде помітно ознаки , якщо авто мало серйозні пошкодження.

Перевірка витратних матеріалів

Вкрай рідко перед продажем авто власник відправляє його на техобслуговування і замінює витратні матеріали, крім, можливо, рідин. Тому варто звернути увагу на наступне: перевірити варто амортизатори, гальмівні диски, колодки, шини, підвіску і так далі.

Корозія

Якщо автомобіль битий, неякісно відремонтований, або ж був у недобросовісному і неакуратному використанні - корозія це покаже. Зазвичай іржа починає з'являтися в місцях ударів після поганого ремонту та неякісного фарбування. Відразу слід перевірити нижні краї дверей, крила і пороги - ці місця є найбільш уразливі, особливо при неакуратному використанні. Варто враховувати що іржа має властивість розростатися. Навіть незначні сліди корозії повинні вас насторожити.

Перевірка підвіски

Якщо ви ще не вирішили, чи варто звертатися на СТО для перевірки і хочете попередньо самостійно оцінити стан підвіски - розгойдайте автомобіль. Похитавши транспортний засіб спереду і ззаду зверніть увагу на те, як швидко воно повертається у вихідне положення. Також по можливості проведіть тест-драйв по не ідеально рівній поверхні. Зверніть увагу, чи не видає машина зайвих звуків під час їзди по вибоїнах. Це дасть попереднє розуміння про якість амортизації. Але все ж найкращим варіантом буде заглянути під машину і оглянути фізичний стан систем.

Контроль електроніки

Повністю перевірте стан електронного управління. Обдув і кондиціонер, роботу підйомників вікон, підігрів сидінь тощо. Електроніка дорога в ремонті, тому не варто випускати з уваги ці деталі.

Тест-драйв

Обов'язковий етап перевірки. І пробний заїзд не означає зробити кружок навколо кварталу. Ви повинні зрозуміти як машина поводиться на різних швидкостях і в різних дорожніх умовах. Не соромтеся трохи довше і не по найкращим дорогам покататися перед оформленням покупки.

Перевірка документів

Останній етап перед покупкою, але не менш важливий. Щоб уникнути придбання авто з нечистою юридичної історією або, що ще гірше, незаконно придбати авто, того не знаючи, вам буде потрібна повна перевірка документації. Переконайтеся що ви купуєте машину саме у власника і після здійснення угоди будете єдиним її власником. Також необхідно перевірити чи не числиться авто в угоні і не є заставним.

При купівлі вживаного автомобіля не забувайте - крім тієї суми, яку ви платите продавцеві, вам також слід розрахувати витрати на реєстрацію, страхування, заміну витратних матеріалів і ТО. Грамотне планування бюджету і підхід до вибору авто дозволить вам здійснити безпечну покупку і уникнути неприємностей при використанні автомобіля.

Поділитися у соціальних мережах

автошкола Вердант
>