м.Ів.-Франківськ, вул.Юності 33,вул.Незалежності 44
avtoshkola.verdant@gmail.com
+38 (067) 340 40 59
Meню

Івано-Франківськ, вул. Юності, 33

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44

+38 (067) 340 40 59, +38 (099) 077 41 61

автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдвяними святами
Закрити
Проводимо навчання водіїв категорії "В", "С" і перепідготовку водіїв категорій "С1", "С", "D1", "D", "ВЕ", "С1Е", "СЕ"     Увага : Акційна знижка : "Навчаєшся сам і привів друга - отримай знижку 5% .  Ветеранам АТО - знижка 10 %"  

Як зберегти здоров'я за кермом

Закрити
автошкола Вердант
Як зберегти здоров'я за кермом

Тривале знаходження людини за кермом автомобіля негативно позначається на її здоров'ї. Потрібно постійно бути уважним, особливо в пробках і в умовах поганих доріг.
До того ж при знаходженні за кермом є ризик розвитку проблем зі спиною та іншими частинами тіла. Тож не дивно, чому багато таксистів скаржаться на болі в області плечового пояса, гомілки, стопи та шиї.
Загалом, болі і неприємності на дорозі в сукупності створюють психофізіологічний фактор, що впливає на водія негативним чином.
Дотримуючись простих порад, водій буде менше втомлюватися і зможе проїхати більш тривалу відстань, не побоюючись за своє здоров'я :

1. Гімнастика за кермом

  • Круговими рухами розтираємо плечі. Робимо це по черзі, поступово переходячи до основи шиї, а саме - до її задньої частини і в області вух.
  • Регулярно протираємо кисті рук. Така зарядка нагадує звичайне миття рук, але в нашому випадку більш ретельно розминаємо кожен палець, повертаємо кисті в кругову і в різні боки. Сильно стискаємо руки в кулаки, потім стуляємо в кільце великий і вказівний палець, як у вигляді жесту «Окей», а потім з силою розмикаємо.
  • Тренуємо очі. Для цього затримуємо погляд на далекій точці протягом декількох секунд, потім різко переводимо погляд на руки, які в цей момент повинні лежати на кермі. Потім знову дивимося в далеку точку. Так повторюємо від 10 раз і більше.
  • Швидке моргання очей з перервами - добре допомагає в далекій дорозі.
  • Ускладнене моргання: заплющуємо очі на кілька секунд, потім широко відкриваємо. Повторюємо з перервами

2. Поради для уникнення аварії внаслідок раптового засипання за кермом:

  • Руки ховаємо за спину, відкидаємо голову і намагаємося вигнутися з усієї сили, до хрускоту в хребцях. У такому положенні побути кілька секунд.
  • Торкаємося руками потилиці і намагаємося перекидати голову назад.

3. Посадка за кермом

Кожен автомобіліст вибирає свою посадку за кермом, яка йому подобається. Не зайвим буде при цьому звернути увагу на те, якою має бути правильна посадка з урахуванням медичних рекомендацій:

  • Важливо відрегулювати сидіння таким чином, щоб коліна знаходилися під кутом 120 градусів в той момент, коли відбувається натискання педалі в підлогу. Іншими словами, коліна повинні бути трохи випрямлені, але і крісло не повинно бути занадто далеко від керма. Справа в тому, що при повністю розігнути колінах водій практично не відчуває зусилля на педалях. Доводиться прикладати більше зусиль, і в результаті ноги втомлюються і хворіють.
  • Намагаємося натискати на педалі носками, а п'ятами впираємося в підлогу. Так стопи будуть менше втомлюватися
  • Необхідно, щоб спина з попереком були щільно притиснуті до крісла, а висота колін була трохи вище рівня стегон. Підборіддя має бути паралельно підлозі.
  • Буває, що водійське місце не виходить підлаштувати через його конструктивні недоліки. У цьому випадку варто придбати спеціальні поперекові подушки або накладки на спинки.

4. Небезпека застуди

Застуда - часта хвороба, якою страждають автомобілісти. Буває, ніколи чекати, поки розігріється салон, доводиться сідати на холодне сидіння і хапатися за холодне кермо .

  • Обігрівач включений, але в салоні як і раніше стоїть низька температура, некомфортна для здоров'я. Кілька днів поїздок в таких умовах, і застуда гарантована.
    До того ж, часто буває, що водій виставляє пічку на максимум. Через деякий час салон нагрівається до межі, але водій цього не відчуває - його організм вже адаптувався. Потім йому потрібно вийти з машини, а на вулиці сильний мороз. Потім через деякий час він знову сідає в «гарячий» салон. У підсумку виходить різкий перепад температур, що теж небажано для організму. У зв'язку з цим краще не виставляти пічку на максимум, навіть якщо ви сильно замерзли.
  • При використанні кондиціонера та короткочасних поїздках різницю температури на вулиці і в салоні не робити більше 5 градусів

5. Проблема варикоз !

Це вічна біда у таксистів і інших любителів годинами висиджувати за кермом. Перші ознаки недуги - набряклість ніг, судоми в литках, чіткі сліди на ногах в місці гумок від шкарпеток. Водієві доводиться часто згинати й розгинати ноги, а це призводить до перетискування венозних артерій, кров скупчується і застоюється. Щоб не запустити хворобу, треба дотримуватися елементарних правил:

  • Завжди перебувати в салоні без верхнього і тісного одягу.
  • Вибирати легке взуття, що не стискає ногу. Бажано спортивне, воно м'якше.
  • По можливості одягати компресійну білизну, яка підвищує швидкість відтоку крові і запобігає набрякам.

Поділитися у соціальних мережах

автошкола Вердант
>