м.Ів.-Франківськ, вул.Юності 33,вул.Незалежності 44
avtoshkola.verdant@gmail.com
+38 (067) 340 40 59
Meню

Івано-Франківськ, вул. Юності, 33

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44

+38 (067) 340 40 59, +38 (099) 077 41 61

автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдвяними святами
Закрити
Проводимо навчання водіїв категорії "В", "С" і перепідготовку водіїв категорій "С1", "С", "D1", "D", "ВЕ", "С1Е", "СЕ"     Увага : Акційна знижка : "Навчаєшся сам і привів друга - отримай знижку 5% .  Ветеранам АТО - знижка 10 %"  

Рекомендації для водія - початківця

Закрити
автошкола Вердант : Рекомендації для водія - початківця

Далеко не кожна автошкола здатна в повний мірі підготувати людину до їзди в реальних міських умовах. Так чи інакше кожен водій набирається досвіду вже самостійно на дорогах загального користування. Дуже багато залежить від професійних якостей інструктора з водіння і в ідеальному випадку водій-початківець всі ці базові моменти знатиме і в теорії і на практиці. Але насправді все не так "ідеально" ...

1 Найголовніше правило для початківця - водія : - не впевнений - не починай! Не впевнений , що встигнеш повернути? Стій і чекай поки буде 100% упевненість у своєму маневрі. Напружують складні перехрестя в годину-пік ? Вибери інший шлях. Не впевнений що зможеш їздити? Не сідай за кермо.


2 Не метушись ! - Навіть якщо сигналять ззаді - не метушитися і не поспішай ! Роби маневр тоді, коли впевнений у його безпечному завершенні, решта почекає ! Згадай, що всі такими були.


3 Думай не тільки за себе - але і за оточуючих водіїв. Починаючи від паркування - чи не завадить це іншим автомобілям ? І закінчуючи своїми маневрами - не створю я перешкоду іншим ? Якщо не припаркувався з першого разу, не кидайте машину як попало - зробіть другий захід, як правило, місце знайдеться, може бути трохи подалі.


4 Гальмуй заздалегідь - заздалегідь показуй водіям ззаді, що гальмуєш, навіть, якщо гальмуєш двигуном - вмикай стоп-сигнали. Легке торкання педалі гальма вже запалює стоп-сигнали, інформуючи водіїв ззаді, що ти сповільнюєшся. Навіть якщо водій ззаді встигне зреагувати, не факт, що наступний за ним встигне зробити те ж саме.


5 Користуйтеся поворотниками - не в момент маневру, а за кілька секунд заздалегідь - давши зрозуміти оточуючим про ваш намір.


6 Якщо вам потрібно переналаштуватися в іншу смугу - а вас все не пускають і не пускають - відкрийте вікно, і поглядом / жестом попросіть водія вас пустити. У 99 % випадків вас пустять у смугу. Не забудьте сказати спасибі аварійкою.


7 Намагайтеся прогнозувати ситуацію навколо себе - Наприклад, попереду вас в лівому ряду стоїть машина з включеним лівим поворотником. Ви їдете в середньому ряду, і поруч з вами в лівому ряду інший автомобіль. Будьте готові, що він може різко перебудуватися в ваш ряд, або не побачивши вас у мертвій зоні.


8 Пам'ятайте про свою мертву зону дзеркал ! - там може їхати інший автомобіль, для якого ваш маневр буде сюрпризом.


9 Головне дзеркало - центральне дзеркало заднього виду ! - через яке водій повинен контролювати ситуацію позаду свого автомобіля. Швидкоплинний погляд туди є набагато кращим, ніж огляд по бічних дзеркалах.


10 У погану погоду тримайте скла / дзеркала вашого автомобіля чистими - буде набагато комфортніше їхати.


11 Візьміть за правило оглядати свій автомобіль перед поїздкою - просто підходячи до автомобіля, кинути погляд на колеса, відсутність патьоків рідини. Це позбавить від несподіванок в дорозі. Особливо, якщо автомобіль не новий.


12 У потоці автомобілів потрібно їхати зі швидкістю потоку - якщо ви їдете повільніше, ви змушуєте оточуючих водіїв здійснювати зайві перестроювання і випереджати вас. А зайві маневри - ризик створення аварійної ситуації.


13 Якщо на дорозі 3 смуги руху - краще рухайтеся в середньому ряду - у лівому ряду не доведеться переналаштовуватись від тих, що повертають наліво, а в правому - від раптових зупинок транспорту. Тим самим ви скоротите кількість переналаштувань.


14 На перехресті, при повороті в кілька смуг простіше повертати з тієї смуги де ви не будете "затиснуті" між іншими потоками - головне не поспішайте і пам'ятайте, що збоку від вас так само їде другий ряд.


15 Зупиняючись на перехресті щоб повернути, залишайте колеса рівно - якщо вдарять ззаді - ви уникнете лобового зіткнення із зустрічним потоком.


16 Не поспішайте починати рух на зелений, не переконавшись у безпеці маневру - пам'ятайте - у нас дуже розвинений національний вид спорту "Їзда на жовте світло".


17 Тримайте дистанцію від автомобіля, що їде попереду - чим більша швидкість - тим більша дистанція.


18 Наклейка "Водій - початківець" - корисна - це дасть можливість сподіватися на те, що вас частіше пропускатимуть і ставитимуться до вас терплячіше.


19 Якщо вам моргають фарами в спину і сигналять - це не просто так - обдумайте ситуацію і зрозумійте, що ви робили не так, оцініть ситуацію і прийміть розумне рішення. Пам'ятайте про правило трьох "Д" - дай дорогу дурневі.


20 Завжди возіть із собою аварійний набір - переконайтесь , що є запаска і вона накачена , що є балонний ключ і домкрат а також аварійний знак , трос , аптечка і вогнегасник . Одного разу перейнявшись цим і сховавши все в багажнику - будете відчувати себе набагато комфортніше або комусь може знадобитися допомога. З корисних речей: пляшка води, рукавички, ліхтарик ...


21 Дивіться за узбіччям, тротуарами, перехрестями - у будь-який момент звідти може вибігти пішохід , і якщо ви його не бачите зараз - це не означає що його може не бути , особливо в темний час доби . Теж саме стосується вулиць , де часто люди переходять дорогу абияк - будьте до цього готові , не перевищуйте там швидкість . Теж саме , якщо перед вами справа зупинився автобус, загальмуйте - люди , що вийшли з нього , можуть раптово кинутися перебігати дорогу . Особливу увагу слід звернути поблизу шкіл , садків - знак "Обережно діти" ставлять не просто так.

Поділитися у соціальних мережах

>