м.Ів.-Франківськ, вул.Юності 33,вул.Незалежності 44
avtoshkola.verdant@gmail.com
+38 (067) 340 40 59
Meню

Івано-Франківськ, вул. Юності, 33

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44

+38 (067) 340 40 59, +38 (099) 077 41 61

автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдвяними святами
Закрити
Проводимо навчання водіїв категорії "В", "С" і перепідготовку водіїв категорій "С1", "С", "D1", "D", "ВЕ", "С1Е", "СЕ"     Увага : Акційна знижка : "Навчаєшся сам і привів друга - отримай знижку 5% .  Ветеранам АТО - знижка 10 %"  

Водіння авто вночі

Закрити
Водіння авто вночі
Водіння авто вночі

Їзда вночі пред'являє до водія особливі вимоги. Існує безліч факторів, які ускладнюють водіння авто в темний час доби. Але разом з тим, є основні моменти, знаючи і розуміючи які, можна легко впоратися з цими труднощами і навчитися їздити навіть тоді, коли за вікном темно. "Нічна" швидкість руху повинна бути на 10-20% нижче "денної" - поскільки в умовах недостатньої видимості час реакції на виникнення небезпеки збільшується. Швидкість слід вибирати таким чином, щоб гальмівний шлях при екстреному гальмуванні не перевищував відстані видимості. Ось деякі рекомендації при водінні авто вночі :

1. Ввімкнення фар

Вмикайте фари при найменшому зниженні освітленості. Нехай це не допоможе вам краще бачити в сутінках, але зате допоможе іншим водіям бачити вас.

2. Куди дивитись.

Бережіться світла фар зустрічних авто: він найлютіший ворог ваших очей. Ніколи не дивіться на зустрічні автомобілі. Дивіться вперед перед собою (перша зона), а краще - на лінію дорожньої розмітки (праворуч від вас), що позначає кінець проїжджої частини. В цьому випадку, світло фар зустрічних автомобілів не буде вас сліпити, а ви будете повністю контролювати проїзджу частину.

3. Перемикання фар далеке / ближнеє.

Під'їзджаючи ззаді до машини, що їде попереду вас, перейдіть з далекого на ближнє світло. Якщо вас засліпили таким чином, ні в якому разі не робіть маневр "вправо-вліво". Найкраще включити "аварійку" і, не змінюючи смуги, секунд 30-40 перечекати (осліплення, як правило, триває 10-20 секунд), а потім вже починайте рух.

4. Особливості оптики.

Треба пам'ятати, що права сторона передньої оптики європейських машин висвітлює дорогу краще тому тримайтеся правого боку.

5. При підйомі.

Піднімаючись на гору, знижуйте швидкість у верхній точці (невідомо, що там попереду) і перемикайтеся з далекого на ближнє. Пам'ятайте, що навіть на швидкості 60 км / год, за секунду ваша машина проходить 16 метрів шляху ! Перед крутими поворотами і з'їздами з дороги - зменшуйте швидкість до мінімуму !

6. При зупинці.

Під час вимушеної зупинки на узбіччі, обов'язково включайте "аварійку". Не залишайте відкритими двері і не стійте біля машини з боку проїжджої часті.

7. При наближенні зустрічного транспорту.

При наближенні зустрічного транспорту (приблизно за 200 м) слід переключитися на ближнє світло (по можливості знизивши швидкість до 50 км / ч). Але перед цим постарайтеся визначити, чи немає попереду перешкод руху. Якщо є, знижуйте швидкість ще..

8. Якщо вас наздоганяють.

Якщо ззаді наздоганяє машина, водій якої їде на дальньому світлі фар, можна нагадати йому про це, кліпнувши "аварійкою". Якщо він не перемикається, краще знизити швидкість і пропустити його. При цьому намагайтеся не дивитися в дзеркало, щоб уникнути засліплення.

9. При обгоні фури.

Вирішивши обігнати фуру, упевніться, що вона їде одна, а якщо не одна - що інтервал між ними достатній, щоб (при необхідності) "пірнути" між вантажівками.

10. Уважність та обережність.

Завжди пам'ятайте: в темну пору доби від водія потрібні максимальна обережність, пильність та увага .

Поділитися у соціальних мережах

автошкола Вердант Івано-Франківськ
>