м.Ів.-Франківськ, вул.Юності 33,вул.Незалежності 44
avtoshkola.verdant@gmail.com
+38 (067) 340 40 59
Meню

Івано-Франківськ, вул. Юності, 33

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44

+38 (067) 340 40 59, +38 (099) 077 41 61

автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдвяними святами
Закрити
Проводимо навчання водіїв категорії "В", "С" і перепідготовку водіїв категорій "С1", "С", "D1", "D", "ВЕ", "С1Е", "СЕ"     Увага : Акційна знижка : "Навчаєшся сам і привів друга - отримай знижку 5% .  Ветеранам АТО - знижка 10 %"  

Важливі питання про експлуатацію, водіння та технічне обслуговування автомобіля в зимовий період

Закрити
автошкола Вердант : питання - відповіді зимового періоду

Відповіді на важливі питання про експлуатацію, водіння та технічне обслуговування автомобіля в зимовий період.   Природно на якісь питання ви знаєте відповіді, але, тим не менш, можливо ви знайдете для себе щось корисне, отримавши відповіді на питання, які ви не знали. У підсумку, ви не тільки отримаєте додаткові знання, а й зможете відчути себе за кермом автомобіля в зимовий час значно впевненіше.

1 Коли замерзає зимове дизельне паливо? : - Згідно стандарту температура замерзання зимового дизельного палива складає -35 градусів за Цельсієм. Є також марка арктичного дизельного палива, температура замерзання якого становить -65 градусів за Цельсієм.


2 Як полегшити запуск старого дизельного автомобіля взимку? - При старті дизельних автомобілів в мороз, власник машини повинен враховувати, що через холодну погоду моторне масло в дизельному силовому агрегаті стає занадто в'язким, що ускладнює запуск двигуна. Особливо це стосується старих дизельних автомобілів, ви повинні подбати, щоб в двигун машини було залито тільки якісне масло.   Також радимо вам міняти в зимовий час масло в двигуні якомога частіше. Справа в тому, що старе відпрацьоване масло з часом втрачає свої властивості, що часто призводить до його швидкого замерзання. Пам'ятайте, що чим густіше масло через мороз, тим стартеру важче провернути двигун для запалення палива.   В тому числі, не забувайте і про стан свічок розжарювання перед початком зимового періоду. Пам'ятайте, що частою причиною відмови запуску дизельного двигуна є зношуваність свічок запалювання. І звісно ж не забудьте про технічний стан акумуляторної батареї.


3 Чи може замерзнути бензин? - Так, теоретично бензин також як і дизель може замерзнути. Чому теоретично? Справа в тому, що на відміну від дизельного палива, бензин може замерзнути тільки при дуже низьких негативних температурах: від -65 градусів Цельсія до -95 градусів Цельсія.   Так як ми живемо не на Марсі, а на планеті Земля, сучасні марки бензину не можуть замерзнути навіть в Антарктиді. Найбільшу небезпеку становить не холод, а тепло. Вся справа в тому, що чим більше тепла впливає на бензин, тим більше він починає випаровуватися, утворюючи вибухонебезпечні пари.


4 Який бензин краще запалюється взимку? - Пам'ятайте, що чим вище октанове число бензину, тим важче запалюється паливо в камері згоряння двигуна. Справа в тому, що чим вище октанове число бензинового палива, тим він більше може витримувати ступінь стиснення без займання.   Завдяки цьому бензин з більш високим октановим числом виробляє під час займання більше енергії.   Саме через цих хімічних властивостей бензинового палива бензин АІ-92 на морозі краще запалюється, ніж АІ-95 або АІ-98. Правда, це все теорія. Насправді, на практиці ця різниця порогу спалахування не значна і, наприклад, на сучасних автомобілях ви навряд чи це помітите.


5 Як поводиться машина, яка працює на газі взимку? - Автомобілі, у яких встановлено газове обладнання (ГБО) як правило, запускаються від бензину, і після попереднього прогріву автоматично переходять на споживання газу. Справа в тому, що запускати двигун на газовому паливі можна, тільки якщо температура навколишнього повітря становить не нижче +5 градусів Цельсія. Тому автомобілі, на які було встановлено обладнання, спочатку повинні запускатися тільки на бензині, для того щоб прогріти двигун і газовий випарник. Варто відзначити, що сучасне газове обладнання, яке встановлюється на автомобілі, автоматично переходить на роботу двигуна на газовому паливі, як тільки температура охолоджуючої рідини досягає 50 градусів за Цельсієм.


6 Чому взимку збільшується витрата палива при запуску холодного двигуна? - Вся справа в тому, що електроніка для полегшення запуску і швидкого прогрівання холодного двигуна, збільшує збагачення киснем паливо в камері згоряння. У підсумку, дійсно двигун легше запускається і швидко досягає робочої температури в зимовий час. Але через зайву частку кисню в паливній суміші згоряння палива в камері згоряння відбувається не оптимальним чином. Це природно призводить до збільшення витрати палива. Особливо під час холостого прогріву двигуна. Також пам'ятайте, що на морозі будь-яке навіть найякісніше синтетичне моторне масло стає дуже в'язким, через що холодний двигун до досягнення робочої температури відчуває великий опір.


7 Що необхідно враховувати при експлуатації машини з непрогрітим двигуном? - Всі ми знаємо, що сучасні автомобілі практично не вимагають прогріву. Але це не означає, що вийшовши в морозний ранок на стоянку і запустивши холодний двигун машини, можна відразу використовувати автомобіль на повну потужність. Так, сучасні автомобілі мають більш надійні компоненти двигуна, а також безліч електронних систем, які дозволяють контролювати оптимальну роботу при непрогрітому двигуні. Але, на жаль законів фізики, ніхто не відміняв і тому, якщо ви відразу після запуску автомобіля почнете динамічно розганятися і їздити на високих оборотах, ви істотно збільшите зношування внутрішніх деталей силового агрегату   Справа в тому, що коли двигун холодний, то всі внутрішні компоненти двигуна змащуються загуслим маслом не оптимально. Як правило, електроніка автоматично регулює оберти холодного двигуна, щоб максимально знизити зношуваність силового агрегату при прогріванні. Проте, ресурс двигуна в першу чергу залежить від вас.


8 Чому в мороз не працює система старт / стоп? - В останні роки все більше нових автомобілів оснащуються системою економії палива старт / стоп, яка відключає двигун автоматично при зупинках на світлофорах, в пробках і т.п. Але ця система працює не завжди. Наприклад, якщо на вулиці мінусова температура, то, як правило, система старт / стоп не відключає автоматично двигун. Також система старт / стоп може не включатися і при плюсовій температурі, в разі, наприклад, недостатньої зарядки акумуляторної батареї.


9 Чому в холодну пору з вихлопної труби йде білий дим? - Не хвилюйтесь. У морозні дні білий дим з вихлопної системи можна побачити майже у всіх автомобілях. Насправді білий дим в зимовий час не говорить вам про те, що у вашій машині якісь проблеми з двигуном або з вихлопною системою. Білий дим в холодну погоду це випаровування з вихлопної системи конденсату (води). Тобто білий дим з вихлопної труби це звичайний пар.


10 При якій температурі замерзає антифриз? - Замерзання антифризу, залежить від концентрації в рідині технічних спиртів. Відповідно, чим вище концентрація спиртів, тим більше охолоджуюча рідина може витримати морозну погоду. В сучасних антифризах використовуються водні розчини, що містять спирт етиленгліколь і пропіленгліколь.   Наприклад, як правило, в антифризі міститься від 50 до 65 відсотків етиленгліколю. Залежно від марки охолоджуючої рідини, при даній концентрації етиленгліколю, температура замерзання антифризу становить від -30 градусів до -70 градусів за Цельсієм.


11 Що буде, якщо замерз антифриз ? - Як правило, завмерзлий антифриз має вигляд кашки (желе з льодом). На щастя, завдяки хімічниму складу антифризу, його замерзання не призводить до утворення великої кількості кристалів і відповідно до його небезпечного розширення в системі охолодження двигуна. Проте, ми не радимо доводити до замерзання антифриз і тому радимо використовувати тільки якісну охолоджуючу рідину, а також проводити її планову заміну 1 раз в 2 або 3 роки.


12 Чи страждає стартер при довгому зимовому запуску холодного двигуна ? - Якщо двигун вашого автомобіля не запускається протягом 5 секунд, то починається підвищене навантаження на стартер і відповідно його швидке зношування. Тому, якщо двигун не запустився протягом 5-7 секунд, то не варто продовжувати крутити стартер. У цьому випадку вимкніть запалювання і зробіть паузу в 30 секунд, а потім повторіть спробу запуску мотора.   Також пам'ятайте, що при тривалій роботі стартера, в деяких автомобілях, незгоріле паливо може потрапити в каталітичний нейтралізатор (каталізатор) і в підсумку пошкодити вихлопну систему машини.


13 Скільки води необхідно додавати в концентрат антифризу для запобігання замерзання? - На ринку представлено безліч різних концентрованих охолоджуючих рідин, які необхідно розбавляти водою самостійно. Пам'ятайте, що, як правило, концентрований антифриз, не призначений для заливки в систему охолодження в чистому вигляді, так як концентрат містить в своєму складі практично чистий етиленгліколь і пропіленгліколь.   Тому, якщо ви купили концентрат антифризу, перш ніж залити його в систему охолодження, ви повинні розбавити його водою. Щоб уникнути можливого випадання осаду, для розведення концентрату антифризу краще використовувати дистильовану воду.   Пропорції змішування концентрату антифризу і води залежать від марки охолоджуючої рідини. Як правило, для того щоб антифриз витримував -42 градуси необхідно розбавити його концентрат в співвідношенні 1 до 1 (1: 1)   Для того щоб самостійно приготувати антифриз, здатний витримувати температуру від -30 до -35 градусів, необхідно змішати концентрат охолоджуючої рідини з водою в пропорції 2 до 3 (2: 3).   Якщо концентрат антифризу змішати в пропорції 1 до 2 (1: 2), то ви вже отримаєте охолоджуючу рідину здатну витримувати тільки -20 градусів.


14 Чому в зимовий час акумуляторна батарея автомобіля сідає швидше ? - По-перше, будь-який елемент живлення починає швидше втрачати зарядку на морозі в зв'язку з тим, що в холодну погоду для запуску двигуна потрібно набагато більше енергії, ніж наприклад, в літній час. Також в процесі експлуатації машини в зимовий час ми часто включаємо додаткове електрообладнання, яке створює зайве навантаження на акумуляторну батарею.   Наприклад, обігрів бічних дзеркал заднього виду, підігрів сидінь, рульового колеса і заднього скла вже значно впливають на розрядку бактерії.   У тому числі пам'ятайте, що будь-який елемент живлення на морозі не може тривалий час всередині себе тримати ємність на максимальному рівні через особливості технологій, пов'язаних зі збереженням енергії.


15 Що робити, якщо замерз акумулятор і машина не заводиться ? - Першою допомогою для тих, хто не може завести автомобіль на морозі через замерзлу акумуляторну батарею може стати пляшка гарячої або теплої води, або проста тепла грілка. Ваше завдання покласти пляшку або грілку на завмерзлий акумулятор як мінімум на 10 хвилин, щоб хоча б трохи відігріти батарею. Цілком можливо, що це допоможе вам запустити двигун.


16 Що має лежати в багажнику автомобіля в зимовий час ? - Поскільки зимовий час пов'язаний з певними складнощами на дорозі, то в процесі вашої поїздки в зимовий період на дорозі може статися все що завгодно. Тому кожен водій повинен возити з собою набір певних речей, які можуть стати в нагоді вам в екстреній ситуації. Ось приблизний список найнеобхідніших речей, які потрібно брати з собою в зимовий час. Особливо якщо ви відправляєтеся в поїздку далеко від будинку.

   
 • Ліхтарик
 •  
 • Запасний акумулятор для мобільного телефону
 •  
 • Зарядний пристрій для мобільного телефону
 •  
 • Пусковий автономний пристрій для запуску двигуна
 •  
 • Теплу ковдру
 •  
 • Лопата
 •  
 • Колісні ланцюги
 •  
 • Набір запобіжників
 •  
 • Перший необхідний автомобільний інструмент
 •  
 • Ремкомплект на випадок проколу колеса або запасне колесо
 •  
 • Телефони екстрених служб та евакуації
 •  
 • Незамерзаючу склоомиваючу рідину
 •  
 • 5 літрову каністру води
 •  
 • Буксирний трос
 •  
 • Високовольтні проводи


17 Чи можна додати в розширювальний бачок воду, в разі якщо в машині залитий антифриз ? - Часто буває, що в самий не підходящий момент електронна система автомобіля починає нас попереджати про необхідність долити антифриз в систему охолодження. У разі, якщо подібне попередження застало вас в дорозі в зимовий період, то вам нема чого переживати якщо у вас немає з собою антифризу.     Ви можете додати воду в систему охолодження, не побоюючись пошкодити систему охолодження. Справа в тому, що будь-який антифриз містить в своєму складі звичайну воду, яка не може пошкодити автомобіль. Правда, пам'ятайте, що додаючи в систему охолодження воду, ви розбавляєте вміст етиленгліколю в антифризі, залитому в систему охолодження (зниження концентрації технічного спирту). Відповідно поріг замерзання антифризу знижується.


18 Чому взимку в машині холодно ? - Частою причиною холодного салону в зимовий час при прогрітому двигуні є несправний термостат, який заклинило в одному положенні. Це, як правило, призводить до того, що охолоджуюча рідина починає циркулювати по великому колу.


19 Чи включати кондиціонер в машині взимку ? - Все залежить від температури зовнішнього повітря. Більшість систем кондиціонування повітря в автомобілях мають температурний датчик, який запобігає запуск компресора кондиціонера при температурі нижче 5 градусів за Цельсієм. Таким чином, система кондиціонування захищена від пошкоджень, які можуть бути викликані замерзанням конденсату в мороз.   У старих же автомобілях подібні температурні датчики відсутні, тому щоб не пошкодити кондиціонер власники старих транспортних засобів не повинні включати його в зимовий час.


20 Що робити, якщо щітки склоочисників замерзли (примерзли до лобового скла) ? - По-перше, ні в якому разі не тягніть замерзлі щітки склоочисників. Інакше ви можете їх серйозно пошкодити. Для того щоб розморозити двірники, необхідно запустити двигун і включити максимальний обдув лобового скла. Також для прискорення процесу розморожування щіток склоочисників обробіть лобове скло і щітки незамерзаючої рідиною.


21 Чи можна розморожувати замерзлі вікна в машині окропом ? - Краще цього не робити. Пам'ятайте, що обробляти гарячою або киплячою водою холодні (замерзлі скла) дуже небезпечно. Справа в тому, що через різкий перепад температур скла машини можуть лопнути.   Також нагадуємо вам, що у всіх сучасних автомобілях заднє і лобове скло, як правило, вклеєні спеціальним клеєм, який може зруйнуватися через обробку скла окропом.   Для розморожування стекол автомобіля найкраще використовувати спеціальні хімічні засоби, які продаються в будь-яких автомагазинах. Особливо ефективні засоби за допомогою яких можна в цілому запобігти замерзанню стекол в зимовий час.


22 Чому лід на лобовому склі може пошкодити його ? - Часто при утворенні льоду на лобовому склі водії для його видалення використовують різні скребки. На жаль видаляючи з допомогою них лід з лобового скла можна подряпати його. Тому ми не рекомендуємо вам часто використовувати скребки для видалення льоду. Найкраще буде якщо ви використаєте різні засоби проти обмерзання, які не допустять утворення льоду або ж просто дочекаєтеся, поки лобове скло не відтане після прогріву автомобіля. Для цього тривалий час просто не вимикайте максимальний обдув лобового скла.


23 Чому не бажано їздити в автомобілі в товстому зимовому одязі? - Зверніть увагу на людей навколо вас на дорозі, які їдуть в інших автомобілях. Ви помічали, що багато хто з них в зимовий час знаходяться всередині машини в товстих і дутих куртках. І це не дивно, адже взимку на вулиці інколи дуже холодно. Але багато хто забуває, що подібний одяг в машині не тільки не зручний, але і дуже небезпечний.   Справа в тому, що дутий і громіздкий зимовий одяг не може захистити вас максимально ефективно в разі ДТП. Це відбувається через те, що ремінь безпеки не достатньо щільно фіксує тіло пасажира або водія, які сидять в автомобілі в дутому одязі.   Пам'ятайте, що для максимального захисту в автомобілі ремінь безпеки повинен щільно прилягати до тіла водія і пасажира. Тому громіздку і дуту одежу в зимовий час краще знімати під час руху автомобіля. Крім того, зимовий одяг дуже сковує рухи в автомобілі. Особливо це стосується водія, який через тісний і незручний зимовий одяг, може не зреагувати вчасно на екстрену ситуацію на дорозі.


24 Чи можна мити автомобіль в мороз ? - Все залежить від температури навколишнього повітря. Якщо на вулиці дуже сильний мороз, то ми радимо утриматися від відвідування автомийки, так як через різкі перепади температури багато компонентів автомобіля можуть постраждати. Особливо гумові ущільнювачі.


25 Чи допомагає алкоголь в очищенні льоду зі скла автомобіля? - І так і ні. Справа в тому, що через вміст спирту в будь-якому алкоголі, він може допомогти видалити лід зі скла машини. Але є і мінус. Обробивши звичайним алкоголем скла машини, ви можете зіткнутися з тим, що вони стануть каламутними і непрозорими. Або на стеклах з'являться множинні розводи.   Для обробки скла та видалення льоду найкраще використовувати, звичайно, не алкоголь, а спеціальні засоби, представлені в продажу в автомагазинах і будь-яких гіпермаркетах.


26 Чому взимку скла автомобіля замерзають зсередини ? - Якщо скла вашого автомобіля починають замерзати зсередини, то це означає, що занадто багато вологи потрапило всередину салону автомобіля. Справа в тому, що зайва волога в салоні машини починає осідати на вікнах, яка в подальшому може замерзнути.   Особливо, якщо через несправність печі або брудного салонного фільтра вікна автомобіля не достатньою обдуваются теплим повітрям. Для того щоб запобігти замерзанню стекол зсередини, необхідно для початку позбутися зайвого попадання вологи.   Частою причиною надмірного попадання вологи в машину є старий (брудний) повітряний фільтр салону. Також волога часто потрапляє в салон через танення снігу, який прилипає до нашого взуття. Тому сідаючи в салон машини, завжди обтрушуйте ноги від снігу.


Поділитися у соціальних мережах

>