м.Ів.-Франківськ, вул.Юності 33,вул.Незалежності 44
avtoshkola.verdant@gmail.com
+38 (067) 340 40 59
Meню

Івано-Франківськ, вул. Юності, 33

Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 44

+38 (067) 340 40 59, +38 (099) 077 41 61

автошкола Вердант вітає з Новорічно-Різдвяними святами
Закрити
Проводимо навчання водіїв категорії "В", "С" і перепідготовку водіїв категорій "С1", "С", "D1", "D", "ВЕ", "С1Е", "СЕ"     Увага : Акційна знижка : "Навчаєшся сам і привів друга - отримай знижку 5% .  Ветеранам АТО - знижка 10 %"  

Керування авто у дощову погоду

Закрити
Керування авто у дощову погоду
Керування авто у дощову погоду

Сідаючи за кермо, завжди потрібно бути пильним і пам'ятати, що дорога - це перш за все відповідальність. Найбільш небезпечними і непередбачуваними погодніми умовами для водія є - слизька дорога і дощ. Причина в наступному :

на мокрій дорозі зчеплення коліс з дорогою різко знижується, в результаті процес керування автомобілем ускладнюється.

Для того, щоб уникнути наслідків під час їзди в таку погоду, необхідно дотримуватися деяких правил безпечного водіння.

швидкість транспортного засобу в дощову погоду не повинна перевищувати 60 км / год.

Включайте габарити і намагайтеся не робити різких рухів кермом. Пам'ятайте про склоочисники! Розглянемо ситуацію, коли перед вами їде інший автомобіль, від коліс якого летять бризки. Водяна завіса на лобовому склі створює ефект «розмитості», заважаючи тим самим нормальному огляду дороги. Рекомендації виходу з даної ситуації: трохи пригальмувати, «відпустити» авто, що йде попереду, збільшуючи відстань між вами. Врахуйте, гальмування необхідно проводити дуже плавно і акуратно, оскільки при різкому натисканні педалі гальма є ймовірність того, що машину понесе і транспорт виявиться на узбіччі. При можливості використовуйте гальмування двигуном; збільшити швидкість і піти на обгін. Але тут потрібні: досвід, уважність і обережність.

Сідаючи за кермо в дощову погоду, пам'ятайте, що вода на дорозі може привести до ефекту «аквапланування», коли між дорогою і колесом утворюється тонкий шар води. Таке трапляється, коли авто рухається на великій швидкості, і шини просто не в змозі витісняти всю воду з-під себе. Машина стає некерованою.

Якщо довелося зіткнутися з подібною ситуацією - головне не панікуйте і відразу забудьте про різке обертанні рульовим колесом. Відразу відпускайте педаль газу і потроху починайте натискати на гальмо. Після вирівнювання автомобіля, акуратно відпустіть гальмо і, натиснувши на газ, починайте рух .

Часто водії-новачки намагаються незнайомі калюжі «проскакувати» на швидкості, чи правильно це? - Ні в якому разі ! Вода в глибоких калюжах може приховувати яму, люк від каналізації, теплотраси. Потрапляючи в таку калюжу, ви ризикуєте серйозно пошкодити автомобіль. Проїхали ділянку з мокрою дорогою, тепер на короткій дистанції пробігу декількома різкими натисканнями на педаль гальма просушіть гальма.

Поділитися у соціальних мережах

автошкола Вердант Івано-Франківськ
>