Кожен автолюбитель рано чи пізно стикається з необхідністю спілкуватися з представниками закону, точніше — з інспектором ДАІ. Щоб це спілкування не завершилося неприємностями, добре б врахувати поради автолюбителям, якими діляться досвідчені водії.
1 - Якщо ви нічого не порушували, але проте удостоїлися помаху смугастого жезла і вам пропонують зупинитися, — не намагайтеся чинити опір, це марно. Поради починаючому водієві завжди починаються з головного: слід запитати інспектора, в чому полягають його претензії . Якщо ви вважаєте звинувачення інспектора несправедливими — обов’язково вкажіть свою незгоду в протоколі. Упустивши цей момент, розгубившись або погодившись, ви втрачаєте право надалі оскаржити дії співробітника ДАІ в суді.
2 - Усі корисні поради автолюбителям містять наступну рекомендацію — попросіть інспектора пред’явити його документи , при цьому перепишіть його прізвище, посаду і підрозділ, щоб знати, кому пред’являти претензії. Інспектор зобов’язаний пред’явити своє службове посвідчення!
3 - Якщо є свідки , постарайтеся вписати їх до протоколу . Це — гарантія того, що свідки з боку водія будуть вислухані в залі суду, якщо до цього дійде. Свідком автоматично стає будь-яка людина, що знаходиться у вашій машині, навіть дружина, друг або родич.
4 - Якщо інспектор намагається привернути понятих , зверніть увагу — чи дійсно це незацікавлені особи? Чи не виступають за понятих колеги інспектора або інші посадові особи? Якщо так — то це явне порушення законодавства.
5 — Якщо огляд здійснюється без понятих , то це теж грубе порушення . Однак не наполягайте на залученні понятих — нехай інспектор проводить огляд, він вважатиметься недійсним, що легко довести, і судове переслідування на цій підставі припиниться.
6 - Ви коли-небудь чули, щоб інспектор ДАІ пояснював водієві його права? Таке відбувається рідко, і це вам на руку. Просто не ставте свій підпис в тій частині протоколу, де йдеться про отримання вами роз’яснень щодо ваших прав згідно КпАП. Не до кінця заповнений протокол — вагома підстава для того, щоб вважати його недійсним. Тільки не забудьте: у вас повинна залишитися копія протоколу!
7 - Грамотні поради автолюбителям завжди включають в себе пункт про відмову порушника сісти в службовий автомобіль інспектора. Згідно із законодавством, інспектор може вам запропонувати це зробити, але — не наполягати! Ваше право — або пройти разом з ним, або залишитися в своєму авто . І ми рекомендується саме другий варіант.
8 - Державтоінспектор не може перешкодити вам вести аудіо — або відеозапис . Користуйтеся цим правом — запис надасть неоціненну послугу, якщо доведеться доводити свою правоту в суді або в прокуратурі.
9 - Якщо вам вручається повістка до суду або до інших органів — не поспішайте засмучуватися, за законом викликати вас до суду має право тільки судова установа , але не співробітник ДАІ. Через два місяці, якщо ви не з’явитесь до суду (а ви не з’явитесь!) , Справу попросту закриють.
10 - Найголовніша порада автолюбителям — НЕ поспішайте пропонувати інспектору ДАІ хабара! Це — кримінально каране для обох сторін діяння. Ви можете стати головним героєм відеозапису, на підставі якої вас притягнуть до відповідальності.
Поділитися у соціальних мережах