У автомобіля, обладнаного кондиціонером, є свої незаперечні переваги - кліматичний комфорт в салоні. Правда, створити цей самий комфорт потрібно з розумом, адже неправильне користування кліматичною системою може призвести не тільки до її поломки але і до проблем зі здоров'ям .
Рекомендується проводити діагностику два рази на рік, навесні та восени.
Що включає в себе діагностика кондиціонера? Насамперед це перевірка рівня фреону - речовини,що відповідає за охолодження повітря, що надходить в салон з кондиціонера. Якщо цей рівень менше норми, то це загрожує як поганим охолодженням повітря, так і виходом з ладу частин охолоджуючої установки - компресора, конденсора (радіатор кондиціонера) і напірної магістралі. Причина таких неприємностей - розгерметизація системи кондиціонування, яка може настати в результаті утворення мікротріщин на корпусі конденсора або трубок, по яких тече змішаний із спеціальним маслом фреон. Спеціаліст перевіряє всю систему і при виявленні місць розгерметизації приймає рішення про заміну деталей , що вийшли з ладу.
Але є й інші причини падіння рівня фреону. Фреон - газ, і як всі подібні речовини, він випаровується природним шляхом. Так що падіння рівня фреону може бути викликане терміном служби автомобільного кондиціонера без його дозаправки.
Крім перевірки рівня фреону, потрібно стежити і за тим, щоб на випарнику не утворювалися грибки. Цю проблему видає неприємний запах при включенні кондиціонера - пахне мокрою собакою. У сервісних центрах цю проблему усувають за допомогою дезінфекції випарника і заміни фільтрів кондиціонера. Провести такі операції можуть підготовлені автолюбителі і самостійно..
Але мало мати справний автомобільний кондиціонер - важливо правильно ним користуватися. Особливо в сильну спеку. Наведемо кілька простих правил, які зроблять поїздку в автомобілі з кондиціонером максимально комфортною.
Провітрюємо автомобіль
Не слід вмикати кондиціонер відразу ж, як тільки заведете двигун, особливо якщо машина стояла на сонці, а в салоні утворився «Ташкент». Насамперед відкриваємо в авто всі вікна і хвилин 10 провітрюємо салон. Після цього вікна закриваємо і включаємо вентилятор кондиціонера спочатку на «одиницю», встановивши покажчик температури в середнє положення, а після закінчення декількох хвилин - на «двійку», повернувши тумблер датчика температури на максимум. Охолоджувати салон краще не на стоянці, а в русі – повітря, що поступає всередину салону ззовні на швидкості -полегшить кондиціонеру роботу по створенню комфортної температури. Також важливо при охолодженні салону, особливо якщо температура за бортом вище +25 градусів, не направляти холодне повітря на скла - через різкий перепад температур, в склі можуть утворитися мікротріщини, які з часом переростуть в великі тріщини.
Встановлюємо коректний режим охолодження
Не рекомендується тривалий час їздити в авто, кондиціонер якого працює на максимумі - так недовго і ангіну підхопити. Тому після достатнього охолодження повітря в салоні краще встановити швидкість вентилятора на «двійку» або «одиничку».
Встановлюємо оптимальну температуру в салоні
Медики кажуть, що найбільш комфортна та безпечна температура в салоні автомобіля 20-22 градуси. Тому, щоб уникнути простудних захворювань після достатнього охолодження інтер'єру, краще встановити зазначену вище температуру (якщо кондиціонер не цифровий, а механічний - то виставити термометр на середині поділу), а обдув направити на ноги.
Правильно регулюємо приплив повітря в салон
Якщо охолодити повітря в салоні автомобіля потрібно швидко, то включаємо режим внутрішньої циркуляції повітря - таким чином, в інтер'єрі утворюється замкнутий простір, доступ гарячого повітря ззовні обмежено і салон швидше охолоджується. Такий спосіб часто застосовують, коли авто стоїть на стоянці або якщо температура повітря поза автомобілем вище 25 градусів.
Стежимо за напрямком холодного повітря
Автомобільні виробники не дарма оснастили повітроводи «шторками» - дефлекторами, за допомогою яких можна регулювати напрямок потоку повітря і його інтенсивність. При кондиціонуванні важливо налаштувати всі дефлектори так, щоб охолоджене повітря рівномірно розподілялося по салону
Наведені рекомендації в більшій мірі підійдуть для власників автомобілів, оснащених механічними кондиціонерами. Автоматичні кліматичні системи можуть регулювати всі параметри автономно.