Експлуатація автомобіля взимку завжди несе в собі ряд випробувань, як для машини так і для її власника. Тому необхідно заздалегідь належним чином підготуватися до майбутніх холодів. Пропонуємо вашій увазі сім простих, але досить ефективних порад по експлуатації автомобіля в зимовий період.
Порада 1
Мабуть, одним з головних помічників для автомобіліста взимку є аерозоль WD-40. При різкій зміні температури він просто незамінний. Наприклад, цей «чарівний» балончик легко допоможе розморозити замерзлі замки. Крім того, додатково можна ще й нагріти ключик запальничкою. Але після використання аерозолю багато хто кидає його в багажник автомобіля, і при новому замерзанні замку, від нього немає ніякого толку, поскільки в багажник ще потрапити треба. Тому, наша вам порада - завжди тримайте WD-40 при собі.
Порада 2
Дуже знадобляться взимку також і скребок з щіткою для снігу. Для чого, зрозуміло всім. До речі, з непотрібного CD диска може вийти чудовий, що не дряпає скло, скребок.
Порада 3
Буксировочний трос взимку зайвим теж не буде. На засніженій дорозі можна випадково і в кювет залетіти. Тому краще мати при собі плетений трос. Між іншим, в ролі буксирувального тросу відмінно підійде і старий ремінь безпеки.
Порада 4
Для збереження пружності гумових ущільнювачів після зимової мийки знадобиться силіконова змазка. Більшості автолюбителів найзручніше використовувати силіконову змазку у вигляді спрею. Але обробляти ущільнювачі потрібно негайно, поки вони ще теплі. А якщо все-таки ви помили і залишили машину на вулиці без змащення, то перед відкриванням дверей потрібно їх трохи притиснути, а потім плавно відкрити.
Порада 5
Зазвичай в сильний мороз відразу заводити автомобіль не рекомендують, так як стартер може просто не прокрутити двигун через сівший акумулятор . Спершу акумулятор слід прогріти включенням електроприладів, наприклад включенням дальнього світла фар секунд на 10-15. Однак, це може привести і до протилежного результату - висмоктати з вашої старої промерзлої батареї залишок заряду. Також в момент прокрутки стартера бажано натиснути педаль зчеплення, щоб відключити трансмісію від двигуна, а на карбюраторних машинах не завадить ще й покачати педаллю акселератора. Якщо все-таки стартер наполегливо відмовляється крутитися і заводити ваше авто, ви можете зняти акумулятор і поставити його будинку в ємність з теплою водою. Після того як батарея нагріється, вона з легкістю прокрутить мотор.
Порада 6
Так само при експлуатації автомобіля в зимовий період вам не раз може стати в нагоді звичайний шматок картонної коробки. Вона і багато місця не займає, і застосувати її можна, наприклад, при необхідності заглянути під авто - таким чином ви не промочите одяг. Крім того, її можна кинути під колесо, що пробуксовує або покласти на килимок, адже картон відмінно вбирає воду.
Порада 7
Остання за рахунком, але не за важливістю порада. Запам'ятайте, при експлуатації автомобіля взимку, ваш бензобак завжди повинен бути заповнений більше ніж наполовину! Якщо в ньому буде більше повітря ніж бензину, то і кількість водяної пари, яка кристалізується, в ньому буде теж більша. Надалі ці мікрокристали дають осад в паливі, тим самим «вбиваючи» ваш бензонасос і паливну систему.